Świat

“Przegląd Sportowy”: Michał Kwiatkowski liderem reprezentacji na MŚ w Imoli

Michał Kwiatkowski
Michał Kwiatkowski / fot. Michał Kapusta

Jak udało się ustalić Kamilowi Wolnickiemu z “Przeglądu Sportowego”, liderem reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w Imoli będzie Michał Kwiatkowski. We Włoszech nie wystartuje za to Rafał Majka.

Polski Związek Kolarski podał szeroki skład kadry 12 września informując jednocześnie, że ostateczny jej skład ustalony zostanie i podany do publicznej wiadomości tydzień później. Według “PS” kluczowe decyzje niemal w komplecie już jednak zapadły.

Jak dowiedział się Kamil Wolnicki, jedynym liderem sześcioosobowej drużyny będzie Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers). Mimo dobrej dyspozycji (trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej niedawnego Tirreno-Adriatico) w czempionacie nie wystartuje Rafał Majka (BORA-hansgrohe), który zdecydował, że chce poświęcić się przygotowaniom do Giro d’Italia.

Obok “Kwiato” w składzie znaleźć się mają jego kompan z drużyny, Michał Gołaś, Łukasz Owsian (Arkea-Samsic), Maciej Paterski (Wibatech Merx) oraz – co dla wielu może być zaskoczeniem – Tomasz Marczyński (Lotto Soudal). “Maniek” po raz ostatni w kadrze na MŚ znalazł się w 2015 roku.

Zestawienie to uzupełni jeden z trójki kolarzy: Maciej Bodnar (BORA), Kamil Gradek, Kamil Małecki (obaj CCC) lub Stanisław Aniołkowski (CCC Development).

Popularne

To Top