Świat

Bradley Wiggins: “Nie rozumiem, jak Carapaz mógłby zastąpić Froome’a czy Thomasa

Geraint Thomas
Geraint Thomas / fot. Team Ineos

Bradley Wiggins, były kolarz Team Sky i pierwszy Brytyjczyk, który wygrał Tour de France mocno krytycznie ocenia selekcję Ineos Grenadiers na tegoroczną edycję wyścigu. “Nie znam powodów, dla których Geraint Thomas nie mógłby pracować tak, jak w Jumbo-Visma robi to Tom Dumoulin” – ocenił.

Przypomnijmy: Brytyjska formacja zdecydowała, by nie zabierać na Tour ani Christophera Froome’a ani Gerainta Thomasa. Decyzja ta, choć mocno kontrowersyjna, “broniła się”, póki w grze o trium w wyścigu pozostawał Egan Bernal. Kolaps Kolumbijczyka podczas niedzielnego etapu rozpoczął jednak lawinę pytań o zasadność selekcji zespołu.

Krytycznym okiem na zestawienie Ineos, a przede wszystkim – rezygnację z największych gwiazd patrzy Bradley Wiggins. “Wielkie nazwiska zawsze trzeba zabierać ze sobą” – mówił, cytowany przez Eurosport. “Brakuje zwłaszcza Gerainta Thomasa. Nie znam powodów, dla których nie mógłby pracować tak, jak w Jumbo-Visma robi to Tom Dumoulin” – kontynuował.

Według “Wiggo”, “G” nawet w przeciętnej dyspozycji byłby kolarzem na poziomie oglądanego obecnie w Tourze Richiego Porte’a. “Nie rozumiem, w jaki sposób Richard Carapaz mógłby zastąpić Thomasa czy Froome’a. Czegoś w tej drużynie brakuje. Doświadczonego kolarza, który byłby w stanie podejmować odpowiednie decyzje” – podsumował.

Popularne

To Top