Amatorzy

Tatra Road Race 2020 za nami!

Tatra Road Race / Wiktor Bubniak

Sobota była kolarskim świętem w Kościelisku. Ponad 500 osób na dwóch dystansach rywalizowało w najtrudniejszym amatorskim wyścigu w Polsce.

Przesunięcie terminu ze środka wakacji na pierwszą połowę września nie spowodowało spadku zainteresowania i tylko ograniczenia wynikające z wciąż trwającej epidemii spowodowały, że pod ośrodkiem AMW Rewita w Kościelisku zameldowało się nieco mniej ludzi niż przed rokiem. Niemniej wciąż na obu dystansach na jakich rozegrana została tegoroczna edycja Tatra Road Race zobaczyliśmy łącznie ponad 500 zawodników.

Na królewskim dystansie Hell (122km, 3055m przewyższeń) zgodnie z oczekiwaniami po triumf sięgnął Adam Wójcik (In Mogilany Cycling Team), który powtórzył tym samym sukces sprzed roku osiągnięty na krótkim dystansie. Wójcik w pokonanym polu zostawił Damiana Bartoszka (Agrochest Team) i Adama Adamkiewicza (StrefaSportu.pl MW Invest).

Wśród pań na długim dystansie wygrała Anna Sadowska (BikeAtelier Team). Na drugim miejscu zameldowała się Alina Myłka ( RCS Aaretal Münsignen), a podium uzupełniła Angelika Tlołka (Jas-Kółka).

W klasyfikacji górskiej na dystansie Hell najlepsi okazali się Adam Wójcik oraz Alina Myłka.

Na dystansie Hard (56 km, 1282m przewyższeń) wśród panów najlepszy był Łukasz Pękała (FUNCLUB Racing Team), który wyprzedził Kamila Mieszczaka (Jafi Sport Bike Team). Podium uzupełnił Waldemar Wojas.

Wśród kobiet po triumf sięgnęła Olga Łyjak (Attiq Team), a za jej plecami uplasowały się Karolina Kołkowicz i Emilia Pluta.

Reprezentant naszej redakcji (czyli ja 🙂 ) ukończył rywalizację na dystansie Hard na 109 miejscu wśród 285 zawodników. Do zobaczenia za rok!