Amatorzy

Zapowiedź Tatra Road Race 2020

Tatra Road Race 2019

Pandemia zmusiła również amatorski kalendarz do przeorganizowania, ale nie było to żadnym problemem dla Cezarego Szafrańca oraz Tatra Cycling Events i już w sobotę w Kościelisku odbędzie się kolejna edycja najtrudniejszego wyścigu dla amatorów w Polsce.

Jak co roku na zawodników będą czekały dwa dystanse – HARD oraz HELL. Hard, którego nazwa może nieco mylić, jest dystansem ‘krótkim’, liczącym 56 kilometrów i niecałe 1300 metrów przewyższenia.

Dystans HELL to prawdziwe piekło – 122 kilometry i przeszło 3000 metrów w pionie to mogłoby być zbyt wiele dla niejednego zawodowego kolarza.

Na obu dystansach będzie się także toczyć walka na górskich premiach o tytuł najlepszego górala.

Mimo tego, że remonty dróg nieco pokrzyżowały plany organizatorów i trasy wyścigów nieco różnią się od poprzednich edycji wcale to nie oznacza, że będzie łatwiej. W porównaniu chociażby z ubiegłym rokiem odpadł podjazd do Ostrysza i Słodyczek, ale za to dojdzie podjazd pod Domański Wierch i Maruszynę od Starego Bystrego, a finałowy podjazd będzie bardzo długi, bo od Ratułowa przez Zoki i Dutkówkę na Butorowy Wierch.

“Niestety” zapowiada się idealna pogoda, więc tym razem prawdopodobnie obędzie się bez dodatkowych atrakcji w postaci ulewy i zimna. Do zobaczenia na trasie!

Popularne

To Top