Polska

Wyścig Solidarności i Olimpijczyków: Lista startowa

Peleton
fot. CCC Development Team

Organizatorzy rozpoczynającego się w środę Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków opublikowali oficjalną listę startową imprezy. W akcji zobaczymy m.in. rozwojową drużynę Lotto Soudal oraz zaplecze Israel Start-Up Nation, czyli Israel Cycling Academy. Naturalnie zaprezentują się też wszystkie polskie formacje kontynentalne.

“Solidarka” liczyć będzie cztery etapy. Rozpocznie się w Nisku, a zakończy w Łodzi. Trasa sprzyja typowym specjalistom od sprintu, którzy powinni między sobą rozstrzygnąć losy klasyfikacji generalnej.

W akcji zaprezentują się m.in. aktualny mistrz Polski – Stanisław Aniołkowski (CCC Development Team), Maciej Paterski (Wibatech), Paweł Bernas (Mazowsze Serce Polski) czy Paweł Franczak (Voster-ATS).

Lista startowa Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków (9-12 września):

TBC TARTU2024/balticchaincycling.com EST
1. 1* PELTONEN Ukko Iisakki FIN 100 458 084 34
2. 2* LITVINTSEV Anton EST 100 636 736 12
3. 3* ANSONS Kristers LAT 100 153 318 42
4. 4* RUBENIS Pauls LAT 100 528 533 61
5. 5* JUNTUNEN Antti Jussi FIN 100 110 270 62
Dyrektor Sp. / Sport Director: FLAKSIS Toms
ISA Israel Cycling Academy ISR
6. 7 TUREK Daniel CZE 100 075 233 42
7. 8* PLAMONDON Robin CAN 100 596 712 49
8. 9* BEN MOSHE Yuval ISR 100 110 420 18
9. 10 PERRY Beniamin CAN 100 075 844 71
10. 11* DAVIDZON Lahav ISR 100 565 503 74
11. 12 EINHORN Itamar ISR 100 110 444 42
Dyrektor Sp. / Sport Director: DEMPSTER Zakkari
MET METEC – TKH NED
12. 13* HOHMANN Lars NED 100 232 932 19
13. 14* MARSMAN Tim NED 100 233 355 54
14. 15 OTTEMA Rick NED 100 072 918 55
15. 16 VAN DALEN Jason NED 100 110 228 20
16. 17* VAN BOKHOVEN Ramon NED 100 111 400 28
17. 18* VAN DER TUUK Danny NED 100 155 985 90
Dyrektor Sp. / Sport Director: VAN HOUWELINGEN Adri
LSD LOTTO Soudal Development Team BEL
18. 19* APERS Ruben BEL 100 148 907 93
19. 20* MARIT Arne BEL 100 156 896 31
20. 21* PATTYN Steven BEL 100 164 526 95
21. 22* VAN DE PAAR Jarne BEL 100 164 885 66
22. 23* VAN EETVELT Lennert BEL 100 649 453 22
23. 24* VANHOOF Ward BEL 100 156 876 11
Dyrektor Sp. / Sport Director: VAN DE WOUWER Kurt
LRM LZS Region Mazowsze POL
24. 25* MANOWSKI Mateusz POL 100 563 037 33
25. 26* MIAZGA Jan POL 100 159 222 29
26. 27 KRUPA Adrian POL 100 150 609 49
27. 28* RAJTAK Mateusz POL 100 550 805 23
28. 29* FIJAK Jan POL 100 545 375 25
29. 30* WENGLORZ Michał POL 100 563 247 49
Dyrektor Sp. / Sport Director: TOMASZEWSKI Paweł
VOS VOSTER ATS TEAM POL
30. 31 FRANCZAK Paweł POL 100 070 651 19
31. 32 BROŻYNA Piotr POL 100 097 652 54
32. 33 GRABIS Mateusz POL 100 079 518 59
33. 34 STACHOWIAK Adam POL 100 060 613 69
34. 35 PARMA Krzysztof POL 100 146 941 67
35. 36 JANISZEWSKI Sylwester POL 100 033 917 48
Dyrektor Sp. / Sport Director: WITECKI Mariusz
CHR TC CHROBRY SCOTT GŁOGÓW POL
36. 37* KOPIWODA Dominik POL 100 555 302 58
37. 38* PYLYPCHUK Vitalii UKR 100 349 041 19
38. 39* ZARĘBSKI Marcin POL 100 550 984 08
39. 40* MIERZYŃSKI Piotr POL 100 235 678 49
40. 41* GIERACKI Patryk POL 100 158 506 89
Dyrektor Sp. / Sport Director: BAŁD Bolesław
ACS AC SPARTA PRAHA CZE
41. 43 STÖHR Jan CZE 100 087 074 49
42. 44 KALOJÍROS Tomáš CZE 100 076 500 48
43. 45* PUSTUŁA Michał POL 100 557 986 26
44. 46 RYBA Jan CZE 100 093 864 49
45. 47 FIALA Petr CZE 100 093 865 50
Dyrektor Sp. / Sport Director: RUBAS Zdenek
POL POLISH National Team POL
46. 49* MAŁKOWSKI Artur POL 100 691 830 10
47. 50* GRZENKOWICZ Nikodem POL 100 348 122 70
48. 51 HONKISZ Adrian POL 100 055 196 84
49. 52* DOMIN Krzysztof POL 100 489 537 59
50. 53* PROĆ Bartlomiej POL 100 158 487 70
51. 54* KLOC Dawid POL 100 158 482 65
Dyrektor Sp. / Sport Director: DOMIN Andrzej
PUS P&S METALLTECHNIK GER
52. 55 JÄGELER Robert GER 100 091 728 47
53. 56 MANDRYSCH John GER 100 097 738 43
54. 57* LINDNER Tom GER 100 363 234 50
55. 58* OELKE Tim GER 100 185 810 18
56. 59* NOLDE Tobias GER 100 107 917 37
57. 60* ASCHENBRENNER Michel GER 100 157 658 17
Dyrektor Sp. / Sport Director: WACKERNAGEL Lars
MPC MEMIL Pro Cycling SWE
58. 61* WALLINDER Willhelm SWE 100 224 407 30
59. 62* WALLINDER Wincent SWE 100 224 416 39
60. 63* ERIKSSON Christoffer SWE 100 226 159 36
61. 64 LJUNGGREN Carl SWE 100 152 275 66
62. 65* GUSTAFSSON Elias SWE 100 224 568 94
63. 66* ANDERSSON Andreas SWE 100 110 552 53
Dyrektor Sp. / Sport Director: STRID Frederik
LKT LKT-Team-Brandenburg GER
64. 67* BANUSCH Richard GER 100 101 846 77
65. 68* RUDYS Paul GER 100 151 414 78
66. 69* WEBER Philip GER 100 157 682 41
67. 70* ZETZSCHE Theo GER 100 585 531 23
68. 71* TAEBLING Paul GER 100 157 680 39
69. 72* GATHEMANN Albert GER 100 500 003 49
Dyrektor Sp. / Sport Director: BLOCHWITZ Steffen
MSP MAZOWSZE SERCE POLSKI POL
70. 79 BANASZEK Alan POL 100 109 949 32
71. 80 BANASZEK Norbert POL 100 109 574 45
72. 81 BERNAS Paweł POL 100 064 923 14
73. 82 KACZMAREK Jakub POL 100 087 302 83
74. 83 PAWLAK Tobiasz POL 100 093 502 75
75. 84 RUTKIEWICZ Marek POL 100 022 987 79
Dyrektor Sp. / Sport Director: RADOSZ Robert
SKC TUFO – PARDUS Prostejov CZE
76. 85* BÁRTA Tomáš CZE 100 912 115 08
77. 86* HNÍK Jakub CZE 100 477 866 28
78. 87* BABOR Daniel CZE 100 153 279 03
79. 88* ŘEHA Filip CZE 100 592 388 90
80. 89* STOČEK Bruno CZE 100 482 012 03
81. 90* TYRPEKL Karel CZE 100 479 180 81
Dyrektor Sp. / Sport Director: MRACEK Michal
TLT TOPFOREX – LAPIERRE CZE
82. 91 PETRUŠ Jiří CZE 100 093 386 56
83. 92* HETFLEIŠ Petr CZE 100 472 367 58
84. 93* BLAŠKO Matej SVK 100 153 320 44
85. 94* KOHOUT Martin CZE 100 473 738 71
86. 95* GAJDULA Marek SVK 100 460 677 08
87. 96* HONSA František CZE 100 472 360 51
Dyrektor Sp. / Sport Director: KALTOFEN Petr
UXP Uno-X Pro Cycling Team NOR
88. 97 SAUGSTAD Lars NOR 100 146 413 24
89. 98 KULSET Kristian NOR 100 111 242 64
90. 99 WÆRSTED Syver NOR 100 490 058 95
91. 100 ABRAHAMSEN Jonas NOR 100 086 594 54
92. 101 TRÆEN Torstein NOR 100 098 935 76
93. 102 RESELL Erik Nordsaeter NOR 100 088 496 16
Dyrektor Sp. / Sport Director: ARVESEN Kurt Asle
SVK SLOVAK National Team SVK
94. 103 NÔTA Štefan SVK 100 141 840 10
95. 104* BANIAR Matus SVK 100 460 911 48
96. 105* KRAMARČÍK Pavol SVK 100 460 986 26
97. 106* CHREN Martin SVK 100 109 485 53
98. 107* GAVENDA Martin SVK 100 460 240 56
99. 108 MALOVEC Lubos SVK 100 075 829 56
Dyrektor Sp. / Sport Director: VANČO Jakub
TDP Team DUKLA PRAHA CZE
100. 109 PIETRULA Nicolas CZE 100 089 886 48
101. 110 KRAUS Jan CZE 100 075 034 37
102. 111* KAŠPAR Jan CZE 100 235 673 44
103. 112* VONEŠ Jan CZE 100 473 032 44
104. 113* JANOŠ Matyáš CZE 100 463 312 24
105. 114* VOLTR Martin CZE 100 473 733 66
Dyrektor Sp. / Sport Director: KADLEC Milan
EBO EPRONEX – Bss Oil Team HUN
106. 115 LOVASSY Krisztián HUN 100 046 104 13
107. 116 SOLYMOSI Márton HUN 100 060 665 24
108. 117 GÖNCZY Gergő HUN 100 098 029 43
109. 118 KISS Gergely HUN 100 020 836 62
110. 119* VAS Balázs HUN 100 236 563 61
111. 120* ISTLSTEKKER Zsolt HUN 100 150 842 88
Dyrektor Sp. / Sport Director: KÖLLŐ Zsuzsanna
CAT Cycling Academy Trencin SVK
112. 121 STÖHR Pavel CZE 100 087 075 50
113. 122 LAJCHA Juraj SVK 100 078 169 68
114. 123* OROS Samuel SVK 100 097 706 11
115. 124 GAVENDA Miroslav SVK 100 142 130 09
116. 125* LÍŠKA Andrej SVK 100 460 382 04
117. 126 GRUBER Pavel SVK 100 095 037 58
Dyrektor Sp. / Sport Director: BRONIS Roman
WIB WIBATECH MERX POL
118. 127 BOGUSŁAWSKI Marceli POL 100 095 475 11
119. 128 PATERSKI Maciej POL 100 040 322 51
120. 129* BUDZIŃSKI Marcin POL 100 110 268 60
121. 130* SZÓSTKA Paweł POL 100 158 514 00
122. 131* BUDZIŃSKI Tomasz POL 100 098 830 68
Dyrektor Sp. / Sport Director: CIASNOCHA Wiesław
CDT CCC DEVELOPMENT TEAM POL
123. 133 ANIOŁKOWSKI Stanisław POL 100 109 575 46
124. 134* TRACZ Szymon POL 100 150 932 81
125. 135* WAWRZYNIAK Karol POL 100 514 739 41
126. 136* PAPIERSKI Damian POL 100 153 284 08
127. 137* GAŁKA Michał POL 100 620 708 86
Dyrektor Sp. / Sport Director: BROŻYNA Tomasz
LGS LJUBLJANA GUSTO SANTIC SLO
128. 139 FINKŠT Tilen SLO 100 109 694 68
129. 140 GROŠELJ Matic SLO 100 148 816 02
130. 141 KOROŠEC Rok SLO 100 073 861 28
131. 142* POTOČKI Viktor CRO 100 153 380 07
132. 143* SKOK Anže SLO 100 176 537 78
133. 144* PRAH Aljaž SLO 100 176 471 12
Dyrektor Sp. / Sport Director: ZELE Luka
PGA WPGA Amsterdam Racing Academy NED
134. 145* BOELE Niels NED 100 151 273 34
135. 146* VAN GESTEL Luuk NED 100 227 494 13
136. 147* VELING Quinten NED 100 159 055 56
137. 148 VAN WIJK Oscar NED 100 143 090 96
138. 149* KRIJNSEN Jelte NED 100 232 331 00
139. 150* HOPPEZAK Vincent NED 100 155 088 66
Dyrektor Sp. / Sport Director: KOS Rene

Popularne

To Top