Świat

Kłopoty Team NTT. Ekipa może zniknąć z radarów

Giacomo Nizzolo
Giacomo Nizzolo / Team NTT

Jak poinformowali dziennikarze “Wielerflits”, drużyna Bjarne Riisa, funkcjonująca obecnie jako Team NTT wciąż nie znalazła sponsora na kolejny sezon. Holenderski serwis donosi, iż może ona opuścić grono ekip World Teams.

Ekipa funkcjonuje w profesjonalnym peletonie od ponad dekady i jest związana z Republiką Południowej Afryki. W styczniu tego roku stery w niej objął Bjarne Riis – dyrektor sportowy m.in. ekipy Tinkoff-Saxo, który stał się także właścicielem 1/3 udziałów.

Od tamtej pory pojawiać zaczęły się plotki, że grupa zmieni licencję na duńską i zdobędzie też sponsora tytularnego z tego kraju. Mówiło się o znanej również w Polsce firmie Velux, lecz według doniesień “Wielerflits” negocjacje zakończyły się fiaskiem. Co więcej – rozmowy z aktualnym partnerem – NTT utknęły w martwym punkcie, a to stawia dalsze funkcjonowanie drużyny pod znakiem zapytania.

O tym, że sytuacja nie jest dobra świadczy również fakt, że Team NTT nie przeprowadził jeszcze w tym sezonie żadnego transferu (w porównaniu do 12 przed rokiem). Co więcej – kontrakty na sezon 2021 posiada tylko pięciu kolarzy – Samuele Battistella, Domenico Pozzovivo, Victor Campenaerts, Matteo Sobrero i Dylan Sunderland.

(fot. Team NTT)

To Top