Świat

La Course by Le Tour de France: Katarzyna Niewiadoma czwarta

Katarzyna Niewiadoma
Katarzyna Niewiadoma / fot. Canyon//SRAM

Lizzie Deignan (Trek-Segafredo) wygrała La Course by Le Tour de France, zaliczany do kobiecego World Touru. Czwarte miejsce zajęła Katarzyna Niewiadoma (Canyon//SRAM).

Kobiecy klasyk, będący namiastką prawdziwych zmagań w “Wielkiej Pętli” liczył 96 kilometrów i poprowadzony był po trasie, na której kilka godzin później swoje zmagania rozpocząć mieli mężczyźni. Wariant dla Pań był rzecz jasna odpowiednio krótszy.

źr. La Flamme Rouge

Decydująca akcja dnia zawiązała się około 45 kilometrów przed metą. Do ataku ruszyła Annemiek Van Vleuten (Mitchelton-Scott), za którą podążyły Lizzie Deignan, Elisa Longo Borghini (obie Trek-Segafredo), Soraya Paldin, Marianne Vos (CCC-Liv), Liane Lippert (Team Sunweb), Cecilie Uttrup Ludwig (FDJ), Demi Vollering (Parkhotel Valkenburg), Mikayla Harvey (Paule Ka) oraz Katarzyna Niewiadoma (Canyon//SRAM).

Z tej grupy szybko wykrystalizowała się szóstka najsilniejszych: Vollering, Deignan, Longo Borghini, Niewiadoma, Vos i Van Vleuten. 22 kilometry od mety zawodniczki te miały półtorej minuty przewagi, która wciąż rosła. Jasnym stało się, że zwyciężczyni znajduje się właśnie w tym gronie. Do ostatnich kilometrów mocne tempo w czołówce dyktowała Longo Borghini, próbując uniemożliwić ewentualne ataki i ułatwić zadanie koleżance z ekipy, Deignan.

Ostatecznie o wszystkim zdecydował sprint, w którym Deignan o “błysk szprychy” pokonała Vos. Heroiczną walkę o trzecie miejsce stoczyła Niewiadoma, która jednak minimalnie przegrała z Vollering.

To Top