Świat

UCI rozpoczęła dochodzenie ws. Remco Evenepoela

Jak poinformowała belgijska “Sporza”, Międzynarodowa Unia Kolarska rozpoczęła dochodzenie w sprawie Remco Evenepoela i jego wypadku na trasie Il Lombardia. Unia nie bada jednak okoliczności całego zdarzenia a próbuje dociec, co wyciągnął 20-latkowi z kieszeni jego dyrektor sportowy, Davide Bramati.

O kraksie Remco napisano już wiele, lecz w ostatnim czasie sprawa odżyła na nowo przez nagranie, na którym widać jak z kieszeni leżącego zawodnika Bramati wyciąga tajemniczy przedmiot i w pośpiechu chowa go do kieszeni.

Czym był ów przedmiot? Materiał wideo nie pozwala tego określić, a sprawa pewnie szybko by przycichła (Bramati tłumaczył, że to radio, batony i żele energetyczne) gdyby nie to, że zbadać chce ją UCI. Poinformowała o tym w piątek wieczorem “Sporza”.

“Poprosiłem CADF (Fundację Antydopingową – przyp. red.) o przejrzenie materiałów wideo i przesłuchanie świadków. Chcemy wiedzieć, co wyciągnięto mu z kieszeni” – mówił szef UCI, David Lappartient.

Czym może być ów tajemniczy przedmiot? Media zachodzą w głowę, ale na trop naprowadził sam Bramati który wygadał się, że grupa zdała sobie sprawę z upadku Evenepoela gdyż ten “nie wysyłał danych”. Przepisy nie zezwalają na transmisję jakichkolwiek danych poza lokalizacją.

(fot. Vuelta a Burgos)

Popularne

To Top