Świat

Mistrzostwa Europy: Katarzyna Niewiadoma z brązowym medalem

Katarzyna Niewiadoma
Katarzyna Niewiadoma / fot. Canyon//SRAM

Katarzyna Niewiadoma wywalczyła w Plouay brązowy medal Mistrzostw Europy w wyścigu ze startu wspólnego. Po złoto sięgnęła Annemiek Van Vleuten (Holandia).

Panie do pokonania miały 109,2 kilometra pagórkowatej rundy (8 okrążeń). Na starcie stawała bardzo mocna reprezentacja Polski, w składzie której na najjaśniejsze punkty typowane były Katarzyna Niewiadoma i Marta Lach. Za główne faworytki uchodziły jednak piekielnie mocne Holenderki, na czele z Annemiek Van Vleuten i Anną Van Der Breggen.

źr. La Flamme Rouge

Od samego startu sporo się działo, lecz najważniejsze akcje rozpoczęły się na około 40 kilometrów od mety. Najpierw ruszyła niewielka grupka, w której była Lach, a następnie, po przegrupowaniu zaatakowały Niewiadoma, Elisa Longo Borghini (Włochy) i Annemiek Van Vleuten (Holandia). Ruszyła za nimi także inna zawodniczka z Kraju Tulipanów, Chantal Blaak. Na ostatnią rundę ta czwórka wjechała mając dokładnie minutę przewagi nad pogonią.

Blaak na około 3 kilometry od mety odpadła do grupy, w której atakować próbowała Longo Borghini. Van Vleuten wytrzymała tę próbę, lecz Niewiadoma straciła nieco dystansu i wypadła z walki o złoto. Bój o ten krążek Włoszka i Holenderka stoczyły na ostatnich metrach. Lepsza okazała się Van Vleuten, aktualna mistrzyni świata.

Popularne

To Top