Polska

Rita Malinkiewicz wybudziła się ze śpiączki

Rita Malinkiewicz, jedna z zawodniczek, które 1 czerwca zostały w Wilkowicach koło Bielska-Białej potrącone przez samochód wybudziła się ze śpiączki. “To cud” – mówił jej trener, Michał Bogdziewcz cytowany przez Onet.pl.

Malinkiewicz wraz z Katarzyną Konwą jechały rowerami na trening, gdy uderzył w nie jadący z naprzeciwka samochód. Podczas, gdy na temat stanu Konwy informacje pojawiały się stosunkowo często (udostępniał je m.in. jej mąż Marek), a sama zawodniczka potrafi już ustać na nogach (wspierając się na chodziku), na temat stanu zdrowia Rity panowała cisza.

Szczęśliwie okazuje się, że i jej stan zdrowia zmierza ku lepszemu. 25-latka wybudziła się ze śpiączki, co jej trener określa mianem “cudu”. “Rita się obudziła i ma kontakt ze światem zewnętrznym. Reaguje na polecenia lekarzy” – relacjonował Onetowi.

Malinkiewicz wciąż czeka co prawda długa droga do pełnej sprawności, lecz mówić można o przełomie. Aktualnie znajduje się w ośrodku rehabilitacyjnym w Krakowie, podczas gdy Konwa odzyskuje siły w Limanowej.

Na rzecz obu zawodniczek prowadzona jest zbiórka środków. Wpłacać je można TUTAJ.

Popularne

To Top