Świat

Tour de France: Team Ineos bez Christophera Froome’a i Gerainta Thomasa

Christopher Froome
Christopher Froome / fot. Team Ineos

Team Ineos ogłosił skład na tegoroczną edycję Tour de France. Ekipa, która wystąpi pod zmienioną nazwą (jako Ineos Grenadiers) w “Wielkiej Pętli” wystąpi bez Christophera Froome’a i Gerainta Thomasa. W składzie znalazł się naturalnie Michał Kwiatkowski.

To, czy Froome znajdzie się w składzie na wyścig od dawna stało pod znakiem zapytania. Czterokrotny triumfator imprezy wciąż nie odzyskał pełni formy po ubiegłorocznej kontuzji, o czym przekonaliśmy się podczas Criterium du Dauphine, w trakcie którego nie był w stanie utrzymać się z najlepszymi wspinaczami. Dodatkowo, “Biały Kenijczyk” opuszcza po sezonie grupę i przenosi się do Israel Start-Up Nation.

Ostatecznie okazało się, że miejsca w składzie Ineos Grenadiers dla Froome’a zabrakło. Co ciekawe, na Tour de France nie pojedzie też Geraint Thomas – jak się dotąd wydawało, żelazny kandydat. Znalazło się za to miejsce dla Richarda Carapaza, który pierwotnie nie był przez media awizowany oraz Andreya Amadora – jego przybocznego. Obaj będą z pewnością wielkim wsparciem dla walczącego o obronę triumfu Egana Bernala.

Naturalnie, w składzie znalazł się także Michał Kwiatkowski. Polak w poprzednich latach był jednym z kluczowych pomocników i wiele wskazuje na to, że tak będzie i tym razem. Z drugiej strony, Dave Brailsford zapowiada lekką zmianę filozofii walki w “Wielkiej Pętli” co może oznaczać, że kolarze będą mogli liczyć na wolną rękę na niektórych odcinkach.

Skład Ineos Grenadiers (Team Ineos) na Tour de France: Egan Bernal, Jonathan Castroviejo, Andrey Amador, Richard Carapaz, Michał Kwiatkowski, Luke Rowe, Paweł Siwakow, Dylan Van Baarle.

Popularne

To Top