Świat

“La Gazzetta dello Sport”: Matteo Trentin odejdzie z CCC Team

fot. CCC Team, Chris Auld

Po tym, jak odejście z grupy CCC Team ogłosił oficjalnie Greg Van Avermaet, z drużyną pożegna się również jej druga największa gwiazda. Jak donosi “La Gazzetta dello Sport”, szeregi formacji Jima Ochowicza opuści Matteo Trentin.

Grupa, wspierana aktualnie przez polską firmę obuwniczą boryka się aktualnie z gigantycznymi problemami. Po tym, jak CCC ogłosiło wycofanie ze sponsoringu sportowego po zakończeniu sezonu 2020, amerykański szef formacji poszukuje nowego partnera, a wszystko wskazuje na to, że negocjacje nie przebiegają pomyślnie.

W poniedziałek rozstanie z grupą ogłosił bowiem Greg Van Avermaet – człowiek związany z nią od dekady i deklarujący, że pozostanie w jej szeregach do momentu, aż sytuacja będzie bez wyjścia. To, w połączeniu z faktem, że dotąd nie ogłoszono żadnego transferu “przychodzącego” do ekipy pozwalało sądzić, że przyszłość aktualnego CCC stoi pod wielkim znakiem zapytania.

To jednak nie koniec złych informacji, bowiem według “La Gazzetta dello Sport” z drużyną jeżdżącą aktualnie pod polską licencją pożegna się również Matteo Trentin – druga z jej wielkich gwiazd, były mistrz Europy i aktualny wicemistrz świata. Jak donosi włoska gazeta, znalazł się on w kręgu zainteresowań UAE Team-Emirates.

Popularne

To Top