Świat

“La Gazzetta dello Sport”: Michał Kwiatkowski w składzie Team Ineos na Tour de France

Michał Kwiatkowski
Michał Kwiatkowski / fot. Russ Eliss Photography / Facebook.com/kwiato

Jak poinformowali dziennikarze “La Gazzetta dello Sport”, Michał Kwiatkowski znajdzie się w składzie Team Ineos na tegoroczną edycję Tour de France. Co ciekawe, według Włochów o miejsce w drużynie drżeć musi Christopher Froome.

“Kwiato” w najważniejszym wyścigu kalendarza startuje nieprzerwanie od 2017 roku, pełniąc rolę pomocnika dla liderów ekipy. Choć status ten dla wielu kibiców (zwłaszcza w Polsce) jest trudny do zaakceptowania, mistrz świata z Ponferrady wypracował sobie w brytyjskiej ekipie wielką markę, walnie przyczyniając się do sukcesów w sezonach 2017 i 2018.

Bardzo słabo wypadł z kolei w ubiegłorocznej edycji “Wielkiej Pętli”, kiedy dało o sobie znać nawarstwiające się przez dwa sezony zmęczenie. Kwiatkowski nie był w stanie efektywnie pracować na rzecz liderów i okrutnie wręcz się męczył. To postawiło znak zapytania nad jego miejscem w składzie Ineos na Tour de France 2020.

Jak się okazuje, wszelkie obawy były bezzasadne. Według “La Gazzetta dello Sport” nasz rodak znajdzie się w zespole, którego liderami będą Geraint Thomas i Egan Bernal. Obok tej dwójki i Polaka zobaczymy w akcji jeszcze Pawła Siwakowa, Luke’a Rowe’a, Jonathana Castroviejo i Dylana Van Baarle. O ostatnie miejsce w składzie walczyć ma trzech kolarzy, wśród nich – Christopher Froome.

Czterokrotny triumfator wyścigu ogłosił już swoje odejście do Israel Start-Up Nation. Dodatkowo, wciąż nie wiadomo czy po wypadku, do którego doszło w trakcie ubiegłorocznego Criterium du Dauphine zdąży się odbudować. Zakończony niedawno Tour de l’Ain, który ukończył na 41. pozycji nie dał w tej kwestii wystarczająco jasnej odpowiedzi.

Popularne

To Top