Świat

Greg Van Avermaet: “Nie było innego wyjścia”

Greg van Avermaet
Greg van Avermaet / fot. CCC Team / Getty

Greg Van Avermaet przyznał, że starał się odłożyć w czasie decyzję o opuszczeniu CCC Team, lecz sytuacja ekipy sprawiła, że nie mógł postąpić inaczej. “Wszyscy wiedzieliśmy, że zespół jest w tragicznej sytuacji finansowej” – mówił, cytowany przez “Sporzę”.

Belg był związany z formacją Jima Ochowicza przez dziesięć lat i w jej barwach odnosił swoje największe sukcesy. Nie dziwi zatem, że starał się pozostać względem Amerykanina lojalny do samego końca. Jak sam powiedział, dłużej nie było sensu już czekać.

“Wszyscy wiedzieliśmy, że zespół jest w tragicznej sytuacji finansowej. Niestety, nie było innego wyjścia, jak zmienić otoczenie” – komentował Belg, który od sezonu 2021 będzie kolarzem AG2R – Citroen Team. Obok mistrza olimpijskiego odejście z CCC Team ogłosiło już trzech innych zawodników: Patrick Bevin (trafi do Israel Start-Up Nation), Michael Schaer oraz Gijs Van Hoecke (obaj AG2R).

Ochowicz nie ogłosił dotąd żadnego transferu “przychodzącego”, co w połączeniu ze słowami Grega Van Avermaeta pozwala przypuszczać, że poszukiwania nowego sponsora głównego nie układają się dobrze, a przetrwanie formacji jest zagadką.

Popularne

To Top