Świat

Oficjalnie: Greg Van Avermaet opuszcza CCC Team

Greg van Avermaet
Greg van Avermaet / fot. CCC Team

Greg Van Avermaet (CCC Team) po zakończeniu sezonu opuści szeregi polskiej formacji i przeniesie się do AG2R La Mondiale. Drogi Belga i Jima Ochowicza rozejdą się zatem po dziesięciu latach współpracy.

Van Avermaet w barwach ekipy Amerykanina jeździł od sezonu 2011. W jej barwach sięgnął po swoje największe dotąd sukcesy, triumfując m.in. w Paryż-Roubaix (2017) czy sięgając po złoto igrzysk (w reprezentacji Belgii, 2016).

Wobec trudnej sytuacji finansowej CCC Team i niepewnej przyszłości (polska firma ogłosiła wycofanie wsparcia po zakończeniu sezonu) Van Avermaet podjął decyzję o odejściu. Z jego usług korzystać będzie teraz AG2R La Mondiale, od sezonu 2021 – AG2R Citroen.

“Spędziłem dziesięć pięknych lat w drużynie Jima Ochowicza. Cieszę się z zaufania, jakim darzy mnie menedżer AG2R, Vincent Lavenu. Zamierzam dać z siebie wszystko” – deklarował zawodnik.

Van Avermaet deklarował niedawno, że ewentualne odejście z grupy Ochowicza jest dla niego ostatecznością. Skoro więc zdecydował się na ten krok może to oznaczać, że jej przyszłość nie rysuje się w jasnych barwach.

Popularne

To Top