Świat

“Zagrożenie życia Fabio Jakobsena już minęło”

Fabio Jakobsen
Fabio Jakobsen / fot. Deceuninck - Quick Step

Zwycięzca piątego etapu Tour de Pologne – Davide Ballerini (Deceuninck – Quick Step) poinformował, że stan Fabio Jakobsena wciąż się poprawia. Jego życie nie jest już obecnie zagrożone.

Ballerini pierwotnie miał pełnić rolę ostatniego zawodnika rozprowadzającego Jakobsena w sprintach, lecz wobec kraksy 23-latka wziął na swoje barki odpowiedzialność za wynik. Spisał się znakomicie – na etapie numer dwa z metą w Zabrzu zajął trzecie miejsce, zaś na zakończenie zmagań, w Krakowie zwyciężył.

Uwaga zawodników Deceuninck – Quick Step mimo pasma sukcesów niezmiennie skupia się na osobie Jakobsena. Jak poinformował Ballerini, jego kompan z drużyny ma się coraz lepiej. “Skupia się na powrocie do zdrowia, co jest bardzo trudne. Zagrożenie życia już minęło i to jest najważniejsze” – przekazał w rozmowie z Onetem dodając, że informacje te pochodzą od lekarza drużyny, który nieustannie przekazuje najświeższe doniesienia pozostałym członkom ekipy.

Nawet mówiąc o swojej niedzielnej wygranej Włoch podkreślał, że “nie było łatwo, bo wciąż myślał o Fabio”. “Nasze umysły i serca są z nim” – zaznaczył.

Popularne

To Top