Świat

Yvan Vanmol: “Zakładamy, że Fabio Jakobsen będzie mógł wrócić do ścigania”

Lekarz Deceuninck – Quick Step, Yvan Vanmol poinformował, że Fabio Jakobsen prawdopodobnie będzie w stanie wrócić do kolarskiego peletonu. “Nie odważę się jednak stwierdzić, kiedy” – zaznaczył.

23-letni sprinter ucierpiał w kraksie na finiszu pierwszego etapu Tour de Pologne. Doznał obrażeń głowy, a jak informował szef jego grupy, Patrick Lefevere, ma m.in. złamane wszystkie kości twarzy. Tuż po wypadku trwała walka o jego życie, a ze śpiączki farmakologicznej Jakobsen został wybudzony dopiero w piątek.

Jak się okazuje, stan zdrowia zawodnika szybko się poprawia. Davide Ballerini zdradził na mecie ostatniego etapu polskiego wyścigu, że życie Fabio nie jest już zagrożone. Więcej szczegółów przekazał belgijskiej “Sporzy” lekarz Deceuninck, Yvan Vanmol.

“Fabio jest w pełni świadomy. Nie może jeszcze rozmawiać, ale komunikuje się za pomocą wiadomości tekstowych. Pod koniec przyszłego tygodnia będzie mógł zostać przetransportowany do Holandii” – mówił.

Co ważne, lekarz ekipy jest zdania, że Jakobsen będzie mógł wrócić do ścigania. “Zakładamy, że znów będzie kolarzem” – stwierdził, dodając przy tym że nie odważy się zadeklarować, kiedy to się stanie.

Popularne

To Top