Świat

Remco Evenepoel: “Najtrudniejszą częścią wyścigu było dla nas to, co stało się z Fabio”

Remco Evenepoel (Deceuninck – Quick Step) wygrał tegoroczną edycję Tour de Pologne. 20-latek przyznał, że w trakcie całego wyścigu najtrudniejsze dla niego i drużyny było to, co przydarzyło się Fabio Jakobsenowi.

Evenepoel, który triumf w “generalce” zapewnił sobie kapitalnym rajdem na czwartym etapie (wygrał go z przewagą niemal dwóch minut nad drugim Jakobem Fuglsangiem z Astany), spokojnie dowiózł koszulkę lidera do Krakowa. To jego pierwszy triumf w wyścigu etapowym rangi World Tour.

“Najtrudniejszą częścią wyścigu było dla nas to, co stało się z Fabio. Pojechaiśmy dla niego” – mówił młodzian przed kamerą TVP Sport. W superlatywach wypowiedział się także na temat występu całej drużyny,

“Udało nam się wygrać dwa etapy z rzędu, zdominowaliśmy ten wyścig” – podkreślił. Podziękował również drużynie za wsparcie i zaufanie, bez którego jego wszystkie sukcesy nie byłyby możliwe.

20-latek wrócił też pamięcią do momentu kraksy z udziałem Fabio Jakobsena. Jak mówił, po pierwszych doniesieniach na temat jego stanu drużyna była zdruzgotana.

“Byliśmy przeażeni, po pierwszej informacji od lekarzy nie wiedzieliśmy, co ze sobą zrobić. W trakcie wyścigu nie mogliśmy jednak o tym myśleć, trzeba było skupić się na walce” – uciął.

(fot. Szymon Gruchalski / Tour de Pologne)

Popularne

To Top