Świat

“Fabio Jakobsen ma złamane wszystkie kości twarzy”

Szef Deceuninck – Quick Step, Patrick Lefevere za pośrednictwem “Het Laaste Nieuws” przekazał kolejne informacje na temat stanu Fabio Jakobsena. Holender ma m.in. złamane wszystkie kości twarzy, stracił też wszystkie zęby.

23-latek po kraksie, do której doszło na finiszu pierwszego etapu Tour de Pologne toczył długą walkę o życie, ostatecznie zakończoną zwycięsko. Jego stan jest jednak poważny, a lista obrażeń – bardzo długa. Jeszcze w środę lekarze informowali m.in. o urazie głowy. Jak się okazuje, o ile mózg nie doznał najprawdopodobniej żadnych obrażeń, zmasakrowana została tchawica i twarz zawodnika.

Kolejne informacje na ten temat przekazał Patrick Levefere, który w piątkowym wydaniu “Het Laaste Nieuws” poinformował, że “jest naprawdę źle”. “Na szczęście nie ma obrażeń wszystkich najważniejszych narządów, ale ma złamane wszystkie kości twarzy, stracił też wszystkie zęby” – mówił.

Jak dodał, szczęściem w nieszczęściu jest fakt, że wypadek przydarzył się w rejonie górniczym, gdyż jego zdaniem tamtejsi lekarze pochwalić się mogą doświadczeniem w pracy z poważnymi wypadkami.

W piątek ma zostać podjęta próba stopniowego wybudzania Fabio Jakobsena ze śpiączki farmakologicznej. Pierwotnie planowano to na czwartek, lecz lekarze odłożyli decyzję w czasie, by nie podejmować niepotrzebnego ryzyka.

Popularne

To Top