Świat

Simon Geschke: “Co roku zastanawiam się, dlaczego organizatorzy myślą, że to dobry pomysł”

Simon Geschke
Simon Geschke / fot. CCC Team

SImon Geschke (CCC Team) po poważnym wypadku Fabio Jakobsena (Deceuninck – Quick Step) zabrał głos na temat bezpieczeństwa zawodników podczas finiszów w Katowicach. “Co roku zastanawiam się, dlaczego organizatorzy myślą, że to dobry pomysł” – napisał na Twitterze.

Jakobsen, który aktualnie toczy walkę o życie w szpitalu, uderzył przy prędkości ponad 70 kilometrów na godzinę w bandy okalające trasę. Etapy z metą w stolicy Górnego Śląska od lat słyną z osiąganych na ich finiszach gigantycznych prędkości. Są one możliwe dzięki temu, że na ostatniej prostej droga prowadzi lekko w dół.

O tym, jak niebezpieczne może to być dla kolarzy, przekonaliśmy się w środę. Na ten fakt publicznie zwrócił uwagę Simon Geschke.

“Co roku ten sam sprint w dół podczas Tour de Pologne. Co roku zastanawiam się, dlaczego organizatorzy myślą, że to dobry pomysł. Sprinty same w sobie są wystarczająco niebezpieczne, nie potrzebujemy ich na zjazdach z prędkością 80 kilometrów na godzinę” – napisał na Twitterze.

W podobnym tonie wypowiedział się kolarz Movistaru, Jorge Arcas. “Jesteśmy tak samo ludźmi, jak kolarzami” – komentował.

To Top