Świat

Mediolan – Turyn: Arnaud Demare najlepszy

Arnaud Demare (Groupama-FDJ) wygrał tegoroczną edycję klasyku Mediolan – Turyn, odbywającej się na mocno zmienionej względem ubiegłorocznych odsłon trasie.

Najstarsza z jednodniowych imprez kolarstwa (po raz pierwszy odbyła się w 1876 roku) przyzwyczaiła nas do tego, że jest “próbą generalną” przed monumentem Il Lombardia. Tym razem jednak stanowi on przygrywkę przed Mediolan – San Remo, swoim profilem odpowiadając kolarzom, który już 8 sierpnia walczyć będą na Via Roma.

Liczący 198 kilometrów wyścig został odarty z podjazdów (w tym – kultowej Supergi), a walkę o zwycięstwo toczyć mieli przede wszystkim sprinterzy.

Zanim doszło do finałowych rozstrzygnięć, w akcji oglądaliśmy sześcioosobową ucieczkę. Jechali w niej: Manuele Boaro (Astana), Alessandro Tonelli (Bardiani-CSF), Gijs Van Hoecke (CCC Team), Davide Villella (Movistar), Samuele Rivi (Reprezentacja Włoch) i Andrea Garosio (Vini Zabu-KTM). Odjazd przed peletonem utrzymał się stosunkowo długo, bowiem na finałowe 20 kilometrów wjechał z wciąż około minutowym zapasem.

Niespełna 15 kilometrów od mety zaatakowali z ucieczki Boaro i Rivi. Po chwili sam jechał już pierwszy z wymienionych, który jako niezły czasowiec był w stanie długo się bronić przed zakusami peletonu. 7 kilometrów przed metą jego akcja ostatecznie się jednak zakończyła.

O wszystkim zdecydował sprint, w którym najszybszy okazał się Arnaud Demare (Groupama-FDJ). Drugi był Caleb Ewan (Lotto Soudal), a trzeci – Wout Van Aert (Jumbo-Visma).

To Top