Świat

Mathieu van der Poel odpuszcza starty w kolarstwie górskim

Mathieu van der Poel
Mathieu van der Poel / fot. Alpecin-Fenix

Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix) w sezonie 2020 nie zaliczy żadnego startu w kolarstwie górskim. Holender stwierdził w rozmowie z “Het Nieuwsblad”, że wobec kompletnego rozbicia kalendarza MTB nie ma to większego sensu.

Dla 25-latka w tym sezonie MTB miało być najistotniejszą z trzech specjalizacji. To właśnie do występu w tej dyscyplinie szykował się podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio i po kampanii wiosennych, szosowych klasyków miał się oddać przygotowaniom do walki o złoto. Epidemia koronawirusa wywróciła jednak wszystko – w tym jego plany – do góry nogami.

IO przełożone zostały na kolejny rok, a kalendarz Pucharu Świata przybrał dość kuriozalną formę, bowiem znajdują się w nim… wyłącznie zawody w Novym Mescie na Morave (które odbędą się dwukrotnie) – wszystkie inne zostały odwołane.

“Puchar Świata w Les Gets odpowiednio plasowałby się w moim kalendarzu, ale został odwołany. W tym roku nie będę startował w kolarstwie górskim. Nie chcę zaliczać jednego występu w samym środku sezonu” – uzasadniał swoją decyzję.

Van der Poel w środę stanie na starcie klasyku Mediolan-Turyn.

Popularne

To Top