Świat

La Route d’Occitanie: Benoit Cosnefroy wygrał ostatni etap

Benoit Cosnefroy (AG2R La Mondiale) wygrał czwarty, ostatni etap La Route d’Occitanie (kat. 2.1). W klasyfikacji generalnej najlepszy okazał się Egan Bernal (Team Ineos).

Ostatni akt zmagań w Oksytanii liczył 195 kilometrów i rozgrywał się w mocno pagórkowatym terenie. Czołówka klasyfikacji generalnej musiała być gotowa na odpieranie wielu akcji zaczepnych, a szans na sukces etapowy szukać mogli uciekinierzy.

źr. La Flamme Rouge

Nic zatem dziwnego, że w odjeździe dnia znalazło się aż jedenastu zawodników, w tym kilka naprawdę znakomitych nazwisk, między innymi: Christophe Laporte (Cofidis), Filippo Zana (Bardiani-CSF), Georg Zimmermann i Fausto Masnada (obaj CCC Team). Główna grupa była jednak czujna i nie pozwoliła na wypracowanie im większej przewagi. Nieco ponad 100 kilometrów przed metą wynosiła ona zaledwie trzy minuty.

Masnada i Zana byli jednak tego dnia wyjątkowo mocni. We dwójkę zaatakowali z ucieczki około 30 kilometrów przed finiszem i utrzymali zapas, pozwalający im marzyć o etapowym skalpie. 17 kilometrów przed metą ich przewaga wciąż wynosiła ponad 2 minuty. 9 kilometrów przed “kreską” Masnada jechał już sam, z około minutowym zapasem. To było jednak za mało. W finale został dogoniony, a triumf powędrował w ręce Benoita Cosnefroy’a (AG2R La Mondiale).

To Top