Świat

Bradley Wiggins: “Jeśli zajdzie taka potrzeba, Christopher Froome jako pierwszy pomoże”

Christopher Froome
Christopher Froome / fot. Team Ineos

Bradley Wiggins jest zdania, że Christopher Froome powinien znaleźć się w składzie Team Ineos na tegoroczną edycję Tour de France. Nie wierzy jednak w to, by urodzony w Nairobi zawodnik był w stanie walczyć o triumf w wyścigu. Według niego, ograniczy się do roli pomocnika.

Froome, czterokrotny triumfator “Wielkiej Pętli”, który swego czasu walnie przyczynił się również do sukcesu Wigginsa (wygrał Tour w 2012 roku) po zakończeniu sezonu opuści Ineos i przeniesie się do Israel Start-Up Nation. To, w połączeniu z faktem, że jego forma po ubiegłorocznym wypadku wciąż jest zagadką sprawia, iż wokół roli 35-latka w zespole na Tour de France pojawia się wiele wątpliwości – włącznie z tym, czy w ogóle powinien znaleźć się w składzie.

Według Sir Wiggio brytyjska ekipa nie powinna mieć jednak w tej materii żadnych wątpliwości. “Zabrałbym go na Tour, bo był symbolem tej drużyny przez wiele lat” – stwierdził. Dodał przy tym, że powątpiewa w to, by już w tym roku Froome był w stanie włączyć się do walki o “generalkę”.

“Nie spodziewam się, by było to możliwe. Jeśli zajdzie taka potrzeba, jako pierwszy pomoże kolegom” – ocenił.

To Top