Świat

La Route d’Occitanie: Dublet Team Ineos na królewskim etapie

Egan Bernal (Team Ineos) wygrał trzeci etap La Route d’Occitanie (kat. 2.1) i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajął jego kompan z ekipy, Paweł Siwakow.

Po dwóch odcinkach dedykowanych sprinterom przyszedł czas na starcie górali, których na liście startowej, mimo kategorii “zaledwie” 2.1 nie brakowało. Na szosach Oksytanii zameldowali się m.in. Nairo Quintana (Arkea-Samsic), Romain Bardet (AG2R La Mondiale), Thibaut Pinot (Groupama – FDJ) czy cała armada Team Ineos z Eganem Bernalem i Christopherem Froomem na czele.

Poniedziałkowy etap był względnie krótki – liczył 163 kilometry, lecz upstrzony podjazdami. Tuż po półmetku rywalizacji wyrastał Port de Bales (19,4 km, 6,1%), zaś potem na zawodników czekał jeszcze doskonale znany Col de Peyresourde (9,7 km, 7,6%). Finisz ulokowany był na trzecim ze wzniesień, Col de Beyrede (10,9 km, 7,2%).

źr. La Flamme Rouge

Zgodnie z przewidywaniami, wszystko rozstrzygnęło się na finałowej wspinaczce, która była popisem kolarzy Team Ineos. Wygrał Egan Bernal, wyprzedzając kolegę z Team Ineos, Pawła Siwakowa o 10 sekund. Podium uzupełnił Aleksander Własow (Astana) ze stratą 17 sekund.

Bernal jest rzecz jasna nowym liderem klasyfikacji generalnej.