Świat

Katarzyna Niewiadoma: “Nie mogłam zrobić nic innego, niż się zatrzymać”

Katarzyna Niewiadoma (Canyon//SRAM) nie zdołała ukończyć sobotniej edycji Strade Bianche. Polka, która w przeszłości czterokrotnie stawała na podium imprezy przyznała, że nie była w stanie poradzić sobie z wyjątkowo dokuczliwym upałem.

Zawodniczka z Ochotnicy Górnej była w tym roku ponownie zaliczana do grona głównych faworytek, lecz po raz pierwszy w swojej historii występów na “Białych Drogach” nie wzięła udziału w decydującej rozgrywce. Podobnie jak wiele innych zawodniczek, nie poradziła sobie ze zbyt wysoką temperaturą.

“Początkowo czułam się dobrze, ale potem, z każdym kolejnym kilometrem traciłam kontrolę nad organizmem. Myślę, że po raz pierwszy naprawdę się przegrzałam. Nie mogłam zrobić nic innego, niż się zatrzymać. Uwielbiam Strade, ale musiałam pamiętać o zdrowiu” – komentowała Niewiadoma, cytowana przez biuro prasowe swojej drużyny.

Najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką Canyon//SRAM była Omer Shapira, która zajęła 19. miejsce. Rywalizację ukończyło w limicie czasu tylko 45 Pań.

(fot. Canyon//SRAM)

Popularne

To Top