Świat

Rafał Majka: “Uczymy się poprzez porażki”

Rafał Majka
Vuelta a Burgos 2020 - 42th Edition - 1st stage Catedral de Burgos - Mirador del Castillo 157 km - 28/07/2020 - Matteo Fabbro (ITA - Bora - Hansgrohe) - Rafal Majka (POL - Bora - Hansgrohe) - photo Luis Angel Gomez/BettiniPhoto©2020

Rafał Majka (BORA-hansgrohe) ukończył ostatni, piąty etap Vuelta a Burgos na szóstej pozycji. Polak zrehabilitował się w ten sposób za słabszy występ przed dwoma dniami. “Uczymy się poprzez porażki” – podsumował.

“Zgred” w czwartek, na pierwszym z górskich odcinków szybko odpadł od najlepszych i zajął odległe, 43. miejsce tracąc do zwycięzcy, Remco Evenepoela (Deceuninck – Quick Step) ponad sześć minut. Drugi i jednocześnie ostatni podczas Vuelta a Burgos sprawdzian dla specjalistów od wspinaczek wypadł o wiele lepiej – Majka zajął szóste miejsce.

“Stopniowo regenerowałem się po kraksie na pierwszym etapie i dzień po dniu czułem się lepiej. Myślę, że wypadłem dobrze, także dzięki dobrej pracy całej drużyny. Z miejsc w czołówce etapu możemy być zadowoleni, choć szkoda, że wcześniej straciliśmy wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej” – mówił kolarz z Zegartowic mając na myśli siebie i Lennarda Kamnę, który w sobotę był piąty.

“Uczymy się poprzez porażki i idziemy dalej” – napisał z kolei na swoim twitterowym profilu.

To Top