Świat

Bob Jungels zmieni zespół? Pojawił się nowy chętny

Bob Jungels
Bob Jungels / fot. Deceuninck - Quick Step

Wciąż nieznana jest przyszłość Boba Jungelsa. Mistrzowi Luksemburga kończy się kontrakt z Deceuninck – Quick Step, a na horyzoncie pojawiła się nowa grupa zainteresowana zatrudnieniem niespełna 28-letniego kolarza.

AG2R – La Mondiale, bo o tym zespole mowa, stoi w obliczu poważnej przebudowy. Romain Bardet ma trafić do Team Sunweb, a Pierre Latour w poszukiwaniu nowych wyzwań myśli o transferze do Total Direct Energie. Francuska drużyna zadbała już o swój skład na  wyścigi klasyczne – ważne umowy na kolejny sezon mają Oliver Naesen, Sylvan Dillier i Benoit Cosnefroy. Możliwe, że dołączy do nich Greg van Avermaet. Mistrz olimpijski wyraził co prawda nadzieję, że Jim Ochowicz znajdzie nowego sponsora dla jego dotychczasowego zespołu, ale jednocześnie przebiera w ofertach. Jedna z poważniejszych ma pochodzić właśnie z AG2R-La Mondiale.

W ten sposób Francuzi staną się bardzo mocni w wyścigach jednodniowych, ale nadal będą mieli niewiele do zaoferowania w etapówkach. Jungels wydaje więc się sensownym rozwiązaniem. Może nie jest takim specjalistą od wielkich tourów jak Bardet, ale zapewniłby solidne rezultaty, dodatkowo zwiększając jeszcze siłę rażenia w klasykach. AG2R – La Mondiale zyskało był także czas potrzebny swoim młodym kolarzom – Clementowi Champoussinowi i Aurelienowi Paret-Pentre, którzy w przyszłości mogliby liderować drużynie w górach.

Informację o możliwym transferze Jungelsa do francuskiego zespołu podał dziennik Le Dauphine Libere. Na razie sami zainteresowani nie skomentowali tych doniesień. Zamiarów zatrudnienia Luksemburczyka nie porzucił Deceunick – Quick Step. Szef grupy Patrick Lefevera jeszcze kilkanaście dni temu potwierdził na łamach Het Nieuwsblad, że prowadzi rozmowy z Jungelsem, a ich efekt poznamy dopiero po Tour de France. Przedstawiciele AG2R – La Mondiale będą musieli wykazać się lepszymi zdolnościami negocjacyjnymi nie tylko od belgijskiego menadżera, ale też od reprezentantów Israel Start-Up Nation. Co warte podkreślenia, nowy zespół Chrisa Froome’a także jest zainteresowany i van Avermaetem, i Jungelsem.

To Top