Polska

Wstępny skład reprezentacji Polski na Tour de Pologne

Tour de Pologne, fot. Szymon Gruchalski

Znamy wstępny skład reprezentacji Polski na Tour de Pologne (5-9 sierpnia). W naszej kadrze znajdą się zarówno specjaliści od ucieczek, jak i sprinterzy.

Mimo, iż do startu imprezy Czesława Langa pozostało zaledwie siedem dni, wciąż nie została przez organizatorów opublikowana wstępna lista startowa. Dzięki kompilowaniu planów poszczególnych kolarzy oraz informacjom od ekip udało się nam ją niemal skompletować. “Niemal”, bowiem zagadką pozostawał skład reprezentacji Polski.

Z pomocą przyszedł serwis ProCyclingStats.com, który na prośbę Karola Dziambora podzielił się listą zgłoszonych w barwach naszej kadry.

Zespół, który będziemy oglądać w pięcioetapowej rywalizacji jest bardzo wszechstronny i gwarantuje walkę w rożnym terenie. Sprinterami będą Paweł Franczak (Voster-ATS) i Alan Banaszek (Mazowsze Serce Polski). Na nieco bardziej wymagających etapach liczyć będziemy mogli na walkę i agresywną jazdę Macieja Paterskiego, Pawła Szóstki (obaj Wibatech Merx Wrocław), Pawła Bernasa (Mazowsze) i Piotra Brożyny (Voster).

Na liście rezerwowej znaleźli się: Adrian Banaszek (Mazowsze), Patryk Stosz (Voster) i Krzysztof Domin (Iseo Serrature Rime Carnovali).

Popularne

To Top