Świat

Michał Kwiatkowski w składzie Team Ineos na Strade Bianche

Michał Kwiatkowski
Michał Kwiatkowski / fot. Team Ineos

Michał Kwiatkowski znalazł się w składzie Team Ineos na tegoroczną edycję Strade Bianche. Polak będzie, obok Gianniego Moscona, największą nadzieją na sukces dla brytyjskiej grupy.

“Kwiato” i “Białe Drogi” to bardzo udana para. Kolarz z Chełmży w przeszłości dwukrotnie triumfował już w tej imprezie (w 2014 i 2017 roku), a gdyby ta sztuka udała mu się po raz trzeci, zostałby wyróżniony w wyjątkowy sposób – sektorem szutrowej drogi nazwanej jego nazwiskiem.

Jest się zatem o co bić, choć konkurencja będzie niezwykle mocna. Swój występ awizowali już m.in. Greg Van Avermaet (CCC Team), Oliver Naesen (AG2R La Mondiale), Julian Alaphilippe (Deceuninck – Quick Step) czy Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix).

Polak znalazł się w składzie Team Ineos obok m.in. Gianniego Moscona. Krnąbrny Włoch, który w ostatnim czasie częściej daje o sobie znać skandalicznym zachowaniem, niż dobrymi wynikami także ma jednak szanse na to, by zameldować się w czołówce. W barwach grupy Dave’a Brailsforda pojadą ponadto Luke Rowe, Ben Swift, Salvatore Puccio, Owain Doull i Jhonathan Narvaez.

W edycji 2019 triumfował Julian Alaphilippe, wyprzedzając po kapitalnej walce Jakoba Fuglsanga (Astana).

To Top