Świat

Cesare Benedetti na dłużej w BORA-hansgrohe

Cesare Benedetti
Cesare Benedetti / BORA-hansgrohe / fot. Ralph Scherzer

BORA-hansgrohe poinformowała za pośrednictwem swojej strony internetowej o przedłużeniu kontraktu z trzema zawodnikami: Cesare Benedettim, Maximilianem Schachmannem i Lukasem Postlbergerem. Nowe umowy obowiązywać będą do końca sezonu 2022.

Postlberger i Benedetti są związani z formacją Ralpha Denka od lat. Pierwszy z nich trafił do niej przed sezonem 2016, zaś drugi – w 2010, kiedy grupa funkcjonowała jeszcze jako Team NetApp i miała licencję kontynentalną. Najkrótszym stażem poszczycić się może Schachmann, który do Bory przybył w 2019 roku.

“Cesare bez wątpienia znalazł tu swoje miejsce. Jest jednym z naszych najważniejszych pomocników. To filar naszej potęgi” – komentował nową umowę “Czarka” Ralph Denk. Sam zawodnik, mieszkający w Gliwicach także nie ukrywa, że nowa umowa bardzo go cieszy.

“Czuję się znakomicie w BORA-hansgrohe i wciąż mam wiele planów. Jestem wdzięczny za zaufanie, jakie mi okazano, zwłaszcza w tych trudnych czasach świadomość, że mogę się w spokoju skupić na swoich celach ma znaczenie” – mówił.

Benedetti do rywalizacji powróci 1 sierpnia podczas Strade Bianche.

To Top