Świat

Wstępny skład reprezentacji Polski na Tour de l’Avenir

Kolarze CCC Development Team będą trzonem reprezentacji Polski na najsłynniejszy wyścig Orlików – Tour de l’Avenir. We wstępnym składzie drużyny znalazło się ich aż czterech.

“Wyścig Przyszłości” jest rywalizacją kadr narodowych i tak naprawdę jedyną imprezą kategorii U-23 (poza mistrzostwami świata), która ogniskuje uwagę wszystkich fanów kolarstwa. Triumfatorzy tej imprezy często (choć nie zawsze) robią zawrotne kariery, a na dowód tej tezy wystarczy wymienić kilku zwycięzców z ostatniej dekady. To m.in. Egan Bernal, Tadej Pogacar, David Gaudu czy Miguel Angel Lopez.

W tym roku wyścig odbędzie się w dniach 14-19 sierpnia, a na starcie (w przeciwieństwie do ubiegłorocznej edycji) zobaczymy reprezentację Polski. Jej wstępny skład opublikował doskonale zorientowany w realiach rodzimego kolarstwa Łukasz Sokół.

Trzon drużyny będą (wszystko na to wskazuje) tworzyć kolarze CCC Development Team: Dominik Górak, Piotr Pękala, Szymon Tracz i Kacper Walkowiak. Zestawienie to uzupełnią Adam Kuś (TC Chrobry Głogów) i Jakub Murias (Voster-ATS).

To Top