Świat

Wilco Kelderman blisko BORA-hansgrohe. Co to oznacza dla Rafała Majki?

Coraz bardziej prawdopodobne wydaje się przejście Wilco Keldermana do grupy BORA-hansgrohe. Według “De Telegraaf” Holender, reprezentujący aktualnie Team Sunweb ustalił już warunki kontraktu z nowym pracodawcą.

Kelderman bronił barw Team Sunweb przez trzy ostatnie sezony. W czerwcu poinformowano jednak, że podobnie jak Sam Oomen ma szukać nowego pracodawcy. Jego dotychczasowy zespół planuje bowiem zbudować skład wokół Romaina Bardeta, który ma przyjść z AG2R La Mondiale, zabierając z sobą być może Mikela Cherela. Oomen łączony jest z Jumbo-Visma, natomiast Kelderman ma trafić do BORA-hansgrohe.

29-latek w ostatnich sezonach ugruntował swoją pozycję jako niezła opcja na wielkie toury, trzykrotnie plasując się w pierwszej dziesiątce Vuelta a Espana. Jednocześnie jednak już pięć lat czeka na jakiekolwiek zwycięstwo i Sunweb raczej nie mógł wiązać z nim przyszłości, jeśli chce walczyć o najwyższe lokaty.

Obecnie najważniejszym zawodnikiem BORA-hansgrohe w kontekście walki w trzytygodniowych wyścigach jest Emanuel Buchmann, który przed rokiem udanie zaprezentował się w Tour de France. W ciągu najbliższych sezonów może okazać się też, że ochotę na sprawdzenia się w wielkim tourze ma Maximilian Schachmann. Takie sugestie pojawiły się po dobrym początku tego sezonu w wykonaniu Niemca.

Pozyskanie Keldermana może też oznaczać, że niemiecki zespół szykuje opcję na wypadek odejścia Rafała Majki. Polak wciąż nie ma kontraktu na nowy sezon i niewykluczone, że pożegna się z niemiecką grupą. „Zgred” wróci do rywalizacji już w najbliższy wtorek podczas Vuelta a Burgos.

Sezon wznowili za to inni górale Bory, którym kończą się kontrakty – Gregor Muhlberger i Patrick Konrad. Obaj bardzo dobrze zaprezentowali się w Sibiu Cycling Tour. W przypadku pozyskania Keldermana, trudno wyobrazić sobie, aby w kadrze i budżecie znalazło się miejsce zarówno dla Majki, jak i dla Austriaków.

W najbliższych tygodniach Kelderman wystartuje w Tour de Pologne, Il Lombardia, Tirreno-Adriatico i Giro d’Italia.

To Top