Świat

Remco Evenepoel: “Nie będziemy brać jeńców”

Remco Evenepoel (Deceuninck – Quick Step) już we wtorek rozpocznie rywalizację w Vuelta a Burgos (ProSeries). 20-latek nie ukrywa, że zamierza walczyć o najwyższe cele.

Były młodzieżowy reprezentant Belgii w… piłce nożnej, który na juniorskich szczeblach kolarstwa zdążył już wygrać wszystko bardzo efektownie rozpoczął sezon 2020, zaliczając aż pięć zwycięstw, w tym w klasyfikacjach generalnych Vuelta a San Juan oraz Vuelta ao Algarve. Po długiej przerwie powraca do rywalizacji w Hiszpanii.

Etapowy Vuelta a Burgos będzie wyzwaniem dedykowanym raczej góralom (brak jazdy indywidualnej na czas, dwa bardzo wymagające odcinki z górskimi finiszami), lecz mimo to Evenepoel deklaruje, że chce narobić w tej imprezie nieco zamieszania. “Jedziemy. Nie będziemy brać jeńców” – napisał na swoim instagramowym profilu.

Długofalowym celem Belga są Giro d’ Italia oraz mistrzostwa świata. To, czy w Corsa Rosa będzie w stanie powalczyć o klasyfikację generalną wciąż pozostaje przedmiotem dyskusji ekspertów. Według bukmacherów (którzy, jak wiadomo, rzadko się mylą) jest obecnie jednym z pięciu głównych faworyów.

To Top