Polska

Puchar Szlaku Solnego: Podgórska i Łukasik najlepsi

W niedzielę w Orawce odbył się Puchar Szlaku Solnego. Zorganizowany na wymagającej trasie wyścig przyciągnął krajową czołówkę kolarstwa górskiego.

Impreza była zarazem Pucharem Wójta Gminy Jabłonka, Mistrzostwami Zrzeszenia LZS, mistrzostwami Małopolski, a także eliminacją Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W elicie mężczyzn najlepszy okazał się Krzysztof Łukasik. Zawodnik JBG-2 Cryospace wygrał z trzyminutową przewagą nad Filipem Heltą, który w poprzednich tygodniach zwyciężył w Warsaw Cup i Grand Prix Walimia.

– Moja dzisiejsza dyspozycja nie pozwoliła mi nawiązać walki o najwyższą lokatę. Krzysztof Łukasik był bezkonkurencyjny. Mieliśmy przyjemność pojeździć na prawdziwej górskiej trasie – skomentował Helta.

Na podium znalazł się też Michał Topór, który ostatecznie o trzy sekundy wyprzedził najlepszego orlika Karola Ostaszewskiego. Na kolejnych pozycjach uplasowali się zespołowi koledzy Łukasika: Jakub Zamroźniak oraz bracia Adrian i Piotr Brzózka.

Kolejne zwycięstwo odniosła za to Aleksandra Podgórska, która w tym roku dominuje w rywalizacji elity kobiet. Tym razem obok niej na podium stały Gabriela Wojtyła i Klaudia Czabok, która zarazem była najlepsza w kategorii U23. Po upadku zawodów nie ukończyła Zuzanna Krzystała.

Wśród juniorów pewne zwycięstwo odnotował Krzysztof Klimek, wyprzedzając o prawie cztery minuty Szymona Pomiana i Macieja Dąbrowskiego. W gronie juniorek rywalizację zdominowały siostry Patrycja i Magdalena Zawierta. Podium uzupełniła Agnieszka Tylka.

W młodych kategoriach tradycyjnie już rywalizację zdominował Warszawski Klub Kolarski, który za sprawą Macieja Jarosławskiego, Hanny Mazurkiewicz i Iwo Pacałowskego odniósł trzy zwycięstwa. Natalia Grzegorzewska wygrała za to wśród juniorek młodszych, a Maksymilian Matysik i Izabela Marek wśród odpowiednio żaków i żakiń. W kategoriach masters triumfowali Paweł Piasecki, Bogdan Czanota, Jacek Brzózka i Piotr Sozański, zaś wśród sztafet para Błękitnych Koziegłowy (Milena Tokarska i Oskar Maśka).

W Orawce rozegrano również zawody dla dzieci. Najmłodsi uczestnicy imprezy mieli zaledwie trzy lata.

Podczas Pucharu Szlaku Solnego w Orawce rewalacyjnie spisał się Krzysztof Łukasik wygrywając rywalizacje w Elicie…

Opublikowany przez JBG2 CryoSpace Niedziela, 26 lipca 2020
To Top