Świat

Sibiu Cycling Tour: ostatni akt zmagań dla Pascala Ackermanna

Pascal Ackermann (BORA-hansgrohe) wygrał ostatni akt zmagań Sibiu Cycling Tour – podetap 3b. W klasyfikacji generalnej najlepszy okazał się jego kolega z drużyny, Gregor Muehlberger. Znakomite, piąte miejsce zajął Piotr Brożyna (Voster-ATS).

Po przedpołudniowej czasówce, w trakcie której rywali znokautował Muehlberger (zwyciężył z ponad minutową przewagą nad drugim zawodnikiem) przyszedł czas na ostatnią odsłonę zmagań – płaski, 109-kilometrowy podetap ze startem i metą w Sybinie. Faworyt mógł być tylko jeden – Pascal Ackermann (BORA-hansgrohe) z którym po górskiej “czasówce”… w zasadzie nie miał już kto rywalizować. Z powodu przekroczenia limitu czasu zmagania zakończyli bowiem m.in. Rudy Barbier (Israel Start-Up Nation) i Andrea Guardini (Giotti Vittoria).

źr. La Flamme Rouge

Etap właściwie nie miał żadnej historii. Ekipa BORA-hansgrohe w stu procentach kontrolowała sytuację, a w finale Ackermann i rozprowadzający go Michael Schwarzmann tak mocno “depnęli”, że utrzymał się za nimi tylko Eduard Grosu (Nippo Delko).

Klasyfikacja generalna padła łupem Gregora Muehlbergera, który wyprzedził kompana z ekipy, Patricka Konrada i Matteo Badilatiego (Israel Start-Up Nation). Piąte miejsce zajął Piotr Brożyna (Voster-ATS), który był jedynym Polakiem w czołowej “10”. Klasyfikację sprinterską wygrał Paweł Bernas (Mazowsze Serce Polski).

To Top