Świat

Sibiu Cycling Tour: etapowy hat-trick BORA-hansgrohe

UAE Tour 2020 - 2nd Edition - 4th stage Zabeel Park Dubai - City Walk 173 km - 26/02/2020 - Gregor Muhlberger (AUT - Bora - Hansgrohe) - photo Dario Belingheri/BettiniPhoto©2020

Gregor Muehlberger (BORA-hansgrohe) wygrał pierwszy z niedzielnych podetapów Sibiu Cycling Tour – górską jazdę indywidualną na czas. Znakomite, piąte miejsce zajął Piotr Brożyna (Voster-ATS).

Czwarty ii jednocześnie – ostatni dzień rywalizacji w Rumunii to dwa akty rywalizacji. Pierwszym z nich była przedpołudniowa “czasówka” liczącą 12,5 kilometra. Droga pięła się nieustannie w górę, faworyzując tym samym specjalistów od wspinaczek. Faworytami byli Austriacy z BORA-hansgrohe: Gregor Muehlberger i Patrick Konrad, a polscy fani mogli liczyć na kolejny dobry występ Piotra Brożyny.

źr. La Flamme Rouge

Pierwszym, godnym uwagi wynikiem był rezultat Remiego Caprona (Team AKROS), który pokonał trasę w czasie 28 minut i 46 sekund. O 5 sekund szybszy był Emil Dima (Giotti Victoria). Znacząco rezultaty te poprawił Adam Stachowiak (Voster-ATS), podjeżdżając w 28 minut i 16 sekund. Z prowadzenia cieszył się długo, bo zdetronizował go Sergei Tvetcov (Reprezentacja Rumunii, 28:01).

Rumun pozostawał na czele aż do samej końcówki rywalizacji, gdy na podjeździe walczyła czołówka klasyfikacji generalnej. Piotr Brożyna (Voster) objął prowadzenie z czasem 27:58 i czekał na to, co zrobią wyżej notowani rywale. Jego rezultatu nie poprawił piąty w “generalce” Luca Wackermann (Vini Zabu – KTM), tracąc ponad minutę i spadając w łącznym zestawieniu za Polaka.

Kolarze BORA-hansgrohe rywalizowali jednak w zupełnie innej lidze. Muehlberger zakończył rywalizację z czasem… 26:11, wygrywając etap i obejmując prowadzenie w “generalce”. Konrad był trzeci z wynikiem 27:16. Duet rozdzielił Matteo Badilatti (Israel Start-Up Nation) – 27:13.