Świat

GP Kranj: Olav Kooij najlepszy, podium Pawła Franczaka

Paweł Franczak
Paweł Franczak / fot. Dariusz Krzywański

Olav Kooij (Jumbo-Visma Development) wygrał jednodniowy GP Kranj (1.2). Paweł Franczak (Voster-ATS) zajął trzecie miejsce.

15-kilometrowy wyścig w Słowenii dedykowany był sprinterom i pochwalić mógł się całkiem niezłą obsadą. Na starcie stanęli m.in. Marko Kump (Adria Mobil), Marco Benfatto (Bardiani) czy Filippo Fortin (Felbermayr). W gronie zaproszonych ekip znalazł się też polski Voster-ATS z Pawłem Franczakiem i Sylwestrem Janiszewskim.

źr. La Flamme Rouge

Zgodnie z oczekiwaniami, wyścig rozstrzygnął sprint, w którym najlepszy okazał się kolarz rozwojowej ekipy Jumbo-Visma, Olav Kooij. Drugie miejsce zajął Fortin, a trzecie – Franczak.

“To była bardzo ciekawa, kręta runda: góra-dół, z metą na półkilometrowym podjeździe. Obsada wyścigu według mnie była bardzo mocna i patrząc na listę startową wiedziałem, że o wygraną czy nawet miejsce na podium nie będzie dziś łatwo. Czułem się dość dobrze, a koledzy z drużyny dzielnie mnie osłaniali, abym mógł zafiniszować. Na ostatnim podjeździe pod metę ruszyłem dość wcześnie, ponieważ nie byłem za wysoko ustawiony” – komentował Franczak, cytowany przez biuro prasowe swojej drużyny.

“Myślałem, że będzie ciężko skończyć z dobrym wynikiem, ale wywalczyłem podium, z czego jestem ogromnie zadowolony. Nie jestem jeszcze na pewno w topowej formie i to czuć, ale wierzę, że ze startu na start moja forma będzie się poprawiać. Cieszy mnie ogólna postawa mojej ekipy – każdy z chłopaków wydaje się być solnym ogniwem zespołu, a to dla nas bardzo ważne” – dodał.

To Top