Polska

Karol Domagalski wrócił do rywalizacji o stawkę

Karol Domagalski

Karol Domagalski (Mazowsze Serce Polski), który w czerwcu ubiegłego roku, w trakcie Małopolskiego Wyścigu Górskiego zaliczył bardzo poważny wypadek, w sobotę po raz pierwszy od tamtej pory stanął na starcie wyścigu kalendarza UCI. Z bardzo dobrym skutkiem – na pierwszym etapie In the footsteps of the Romans (2.2) zajął 18. miejsce.

Kolarz ze Skały 15 czerwca 2019 roku, w trakcie drugiego etapu MWG na kilka kilometrów przed finiszem w Nowym Targu wypadł z trasy i uderzył w betonowy przepust. Przez kilka tygodni toczył walkę o przeżycie, a jego powrót do zawodowego uprawiania sportu wydawał się niemożliwy. Po wielomiesięcznej walce odzyskał jednak pełną sprawność, a rękę wyciągnął do niego Dariusz Banaszek, proponując kontrakt w ekipie Mazowsze Serce Polski.

Domagalski, w momencie gdy przystawał na propozycję byłego prezesa PZKol nie wiedział jeszcze, czy zdoła wrócić do rywalizacji. “Mam 30 lat. Nie wiem, czy jestem młody, czy stary. Wypadek tak naprawdę mnie wyeliminował. Zaczynam od zera, ale skoro jest ku temu okazja… myślę, że warto, nawet dla samego siebie. Sprawdzić się, czy dam radę” – mówił nam w grudniowej rozmowie. Okazało się, że zdołał tego dokonać, w dodatku – w bardzo przyzwoity sposób.

30-latek miał duży udział w triumfie kolegi z ekipy, Norberta Banaszka na pierwszym etapie bułgarskiego wyścigu, a sam finiszował jeszcze przed główną grupą, na 18. pozycji.

KAROL – GRATULUJEMY!

Popularne

To Top