Świat

Media: Manuela Fundacion blisko przejęcia CCC Team. Pięcioletnia umowa

CCC Team
CCC Team

Jak donosi serwis “Tuttobici”, szefostwo Manuela Fundacion jest zdeterminowane, by po zakończeniu sezonu 2020 przejąć obecny CCC Team. Hiszpanie mają proponować Jimowi Ochowiczowi pięcioletnią umowę.

Doniesienia o możliwym “wejściu” fundacji do wspieranej obecnie przez Polską firmę ekipy pojawiły się w czwartek na łamach “La Gazzetta dello Sport”. Informowała ona, że Manuela Fundacion oferuje Ochowiczowi 10 milionów euro za sezon, co byłoby kwotą zbliżoną do tej, jaką wykłada obecnie CCC.

Nieco więcej informacji na temat potencjalnego przejęcia przekazało w piątek “Tuttobici”. Według informacji serwisu, rozmowy w tej kwestii zaczęły się na początku lipca, lecz mają bardzo dynamiczny przebieg. Hiszpanie są gotowi związać się z grupą pięcioletnim kontraktem i zachować tym samym jej ciągłość co oznacza, że wszyscy zawodnicy mający umowy na sezon 2021 – w tym najważniejsze postaci zespołu, Greg Van Avermaet i Matteo Trentin by w niej pozostali.

Przypomnijmy – kilka tygodni temu Manuela Fundacion dokonała już przejęcia Mitchelton-Scott, lecz umowa została zerwana przez stronę australijską, która poddała w wątpliwość jej warunki.

To Top