Świat

Sibiu Cycling Tour: prolog dla Nikodemusa Hoellera, dwóch Polaków na podium!

Nikodemus Hoeller (Bike Aid) wygrał czwartkowy prolog wyścigu Sibiu Cycling Tour (kat. 2.1). Dwa kolejne miejsca zajęli Polacy: Kacper Walkowiak (CCC Team) i Wojciech Sykała (Voster-ATS).

Rumuński wyścig jest pierwszą od marca imprezą, w której brać udział mogą drużyny szczebla World Tour. Z możliwości tej skorzystały BORA-hansgrohe i Israel Start-Up Nation. W Kraju Drakuli oglądamy też cztery polskie drużyny: Mazowsze Serce Polski, Voster-ATS, CCC Development Team i Wibatech Merx Wrocław.

Zmagania wokół Sybina otworzył liczący 2,5 kilometra prolog ulicami miasta. Za faworyta tej krótkiej “czasówki” uchodził Mattias Braendle (Israel Start-Up Nation), któremu szyki pokrzyżować chciał ubiegłoroczny triumfator, Ivar Slik (A BLOC). Polscy fani mogli liczyć na miejsce w czołówce Adriana Kurka (Mazowsze) lub Macieja Paterskiego (Wibatech).

Rywalizację determinowały warunki pogodowe – rzęsiście padający deszcz i silny wiatr. Zawodnicy jadący w ulewie nie byli w stanie nawiązać do wyników, osiąganych przez tych, którzy startowali jako pierwsi. Stąd w fotelu lidera na długo zadomowił się Nikodemus Hoeller (Bike Aid) z wynikiem 3:34. Tuż za nim był Kacper Walkowiak (CCC Development Team), gorszy o dwie sekundy. Zbliżenie się do tych wyników na mokrej kostce brukowej było niewykonalne.

Warunki poprawiły się dopiero w końcówce, lecz nawet mimo tego faktu nawet tak dobry czasowiec jak Braendle nie był w stanie poprawić wyniku Hoellera. 29-latek zapisał na swoim koncie cenne zwycięstwo, a dwa kolejne miejsca na podium zajęli nasi rodacy: Walkowiak oraz Wojciech Sykała (Voster-ATS). W czołowej “10” uplasował się jeszcze inny kolarz formacji Mariusza Witeckiego, Patryk Stosz (7.).

Wyniki prologu Sibiu Cycling Tour:

To Top