Świat

Team Ineos tymczasowo zmieni nazwę. W Tour de France wystąpi jako Ineos Grenadiers

Team Ineos
Team Ineos

Jak informuje serwis “Spaziociclismo”, Team Ineos poinformował Międzynarodową Unię Kolarską o zmianie nazwy na czas tegorocznej edycji Tour de France. Zgodnie z wcześniejszymi przeciekami, do rywalizacji przystąpi jako Ineos Grenadiers.

Grenadier to pomysł szefa firmy Ineos, Jima Ratcliffe’a na podbicie rynku samochodów terenowych. To surowo wyglądający pojazd, przywodzący na myśl Mercedesa klasy G. Na rynku ma być dostępny od 2021 roku w cenie około 40 tysięcy funtów (200 tysięcy złotych).

Już teraz ma się jednak rozpocząć kampania marketingowa pojazdu, mająca na celu zebranie możliwie największej liczby zamówień. Jej kołem zamachowym ma być drużyna kolarska, która podczas “Wielkiej Pętli” walczyć będzie o podtrzymanie swojej wieloletniej dominacji. Na czas wyścigu zmieni ona swoją nazwę na Team Grenadier. Lifting czekają również jej stroje.

Jak informuje “Spaziociclismo”, o zmianie nazwy została już oficjalnie poinformowana UCI. Grupa przesłała także do akceptacji projekt nowych strojów w niebieskim kolorze, z marką “Grenadier” na piersi. Wygląda więc na to, że ich oficjalna prezentacja jest tylko kwestią czasu.

To Top