Świat

Thomas De Gendt na dłużej w Lotto Soudal

Thomas De Gendt
Thomas De Gendt / fot. Lotto Soudal

Thomas De Gendt przedłużył kontakt z Lotto Soudal. 33-letni specjalista od ucieczek pozostanie w drużynie co najmniej do końca sezonu 2020. “To naturalna decyzja” – komentował.

Belg, który z drużyną związany jest od 2015 roku stał się jej symbolem, a jednocześnie – jednym z najważniejszych zawodników. Dał jej m.in. triumfy etapowe podczas Tour de France (2016, 2019) i Vuelta a Espana (2018), lecz przede wszystkim – gigantyczną wartość marketingową. Agresywny styl jazdy, aktywność w social mediach a także działalność “pozawyścigowa” (rowerowe wycieczki przez Europę z Timem Wellensem) sprawiły, iż jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych kolarzy stawki.

De Gendt nie ukrywa, że w Lotto Soudal czuje się znakomicie i decyzja o przedłużeniu kontraktu była dla niego oczywistością. “Nigdy nie myślałem o tym, by odejść do innej drużyny. Po co?” – mówił, cytowany przez biuro prasowe drużyny.

Nowy kontrakt obowiązuje do zakończenia sezonu 2022. “To przedłużenie umowy jest dobre, jeżeli chodzi o stabilność i ciągłość zespołu” – komentował szefujący formacji John Lelangue. Zapowiedział także transfery, które ogłaszane będą już wkrótce (po 1 sierpnia).

Thomas De Gendt pojawi się na trasie tegorocznej edycji Tour de Pologne. W tym roku czeka go również występ m.in. w Tour de France.

To Top