Świat

Gazprom-RusVelo rezygnuje z udziału w Sibiu Cycling Tour przez… błędną interpretację przepisów

Rosyjska ekipa Gazprom-RusVelo zrezygnowała z udziału w Sibiu Cycling Tour (kat. 2.1, 23-26 lipca), jako przyczynę podając zakaz wjazdu na teren Rumunii dla obywateli Rosji. Okazuje się, że takowego… nie ma.

Kraj Drakuli w ostatnich dniach notuje gwałtowny wzrost zakażeń koronawirusem. To sprawia, że kolarze mają spore obawy przed wyjazdem na wyścig, czemu dowód przed kilkoma dniami dał Alpecin-Fenix Mathieu van der Poela, rezygnując z udziału. W poniedziałek komunikat o podjęciu podobnej decyzji podała inna ekipa drugiego szczebla, Gazprom-RusVelo.

“Informujemy, że nie będziemy mogli wziąć udział w wyścigu ze względu na nadal obowiązujące ograniczenia dotyczące wjazdu obywateli Rosji do Rumunii” – napisano. Jak się okazuje, takiego zakazu… nie ma.

“Restrykcje dotyczące wjazdu do naszego kraju nie dotyczą obywatelstwa, a jedynie państwa, z którego się do Rumunii przyjeżdża. Jako, że drużyna Gazprom-RusVelo spędziła ostatni miesiąc we Włoszech, mogłaby wystartować” – poinformowali organizatorzy.

Także w poniedziałek (lecz z obawy o zdrowie zawodników) ze startu w Sibiu Cycling Tour zrezygnowała również drużyna Androni Giocattoli. Na szosach Rumunii zobaczymy cztery polskie ekipy: CCC Development Team, Wibatech Merx Wrocław, Voster-ATS i Mazowsze Serce Polski.

(fot. Gazprom-RusVelo)

To Top