Polska

Bike Atelier MTB Maraton: Bartłomiej Wawak wygrywa na otwarcie sezonu

Bartłomiej Wawak
Bartłomiej Wawak, fot. Armin M. Küstenbruck EGO-Promotion

Zwycięstwem Bartłomieja Wawaka w kategorii Elita zakończyła się pierwsza tegoroczna edycja Bike Atelier MTB Maraton w Ustroniu. Wśród kobiet wygrała Zuzanna Krzystała.

Sześć lat temu Wawak został mistrzem Europy do lat 23 w maratonie mtb, ale ostatnio zawodnika Kross Racing Team rzadko można było oglądać w tej odmianie kolarstwa górskiego, zwłaszcza w krajowych wyścigach. W niedzielę 26-latek pokazał jednak, że nie zapomniał, jak ścigać się na dłuższych dystansach. Na liczącej 55 kilometrów wymagającej górskiej trasie wygrał z sześciominutową przewagą nad Adrianem Brzózką z JBG-2 Cryospace, którego klubowy kolega – Krzysztof Łukasik – uzupełnił podium.

Na kolejnych pozycjach uplasowali się następni przedstawiciele „Czerwonego Pociągu”: Mariusz Kozak, Mateusz Nieboras, Jakub Zamroźniak, Mariusz Michałek i Wojciech Halejak. Rozdzielił ich ósmy Michał Laskowski z AGH Cycling Team, zaś czołową dziesiątkę zamknął Łukasz Helizanowicz z CST 7R MTB Team. Jedyną kobietą, która ukończyła zmagania w kategorii Elita, była Zuzanna Krzystała z Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team.

Oprócz osobnej klasyfikacji dla zawodników z licencją w kategorii Elita odbyły się też zmagania na dystansach Pro i Hobby. Najlepsi okazali się Michał Kucewicz (CST 7R MTB Team) i Aleksandra Andrzejewska na dłuższym oraz Szymon Stawowy (Murss Bikes) i Ewa Karchniwy (SCS OSOZ Racing Team) na krótszym dystansie.

Kolejna edycja Bike Atelier MTB Maraton odbędzie się 16 sierpnia w Rybniku.