Amatorzy

Otwarte Mistrzostwa Polski Amatorów: Marcin Białobłocki zwycięzcą w jednej z kategorii

Marcin Białobłocki

W sobotę w Poznaniu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Amatorów w Kolarstwie Szosowym. W jednej z kategorii zwyciężył niedawny zawodowiec – Marcin Białobłocki.

Impreza odbyła się na torze samochodowym znanym z Kolarskich Czwartków. Białobłocki wystartował w łączonym wyścigu kategorii M20 i M30 na dystansie 123 kilometrów. Były kolarz m.in. CCC Sprandi Polkowice załapał się do kluczowej kilkuosobowej ucieczki. Na ostatnim okrążeniu zaatakował i samotnie wjechał na metę, zwyciężając w kategorii M30. Drugi był Hubert Semczuk, który tym samym sięgnął po tytuł w kategorii M20.

Białobłocki zakończył profesjonalną karierę we wrześniu ubiegłego roku jako kolarz brytyjskiej grupy Nopinz. Przełomowy był dla niego rok 2015, gdy został mistrzem Polski w jeździe indywidualnej na czas i wygrał etap Tour de Pologne w tej samej specjalności. Był także dziewiąty podczas czasówki na mistrzostwach świata.

Wyścig kategorii M20 i M30 był pierwszym, a zarazem najdłuższym. Później odbyły się zmagania w starszych grupach wiekowych, a także wśród pań. Wygrywali je: Agnieszka Krutnik (K1), Marta Gogolewska (K2), Joanna Kucal (K3), Krzysztof Krzywy (M40a), Jarosław Michalec (M40b), Andrzej Specjał (M50a), Jarosław Chojnacki (M50b), Artur Spławski (M60a), Bogdan Halucha (M60b), Romuald Szaj (M70a) i Edmund Grabowski (M70b).