Świat

Beppe Conti: Gianni Moscon i Fabio Aru na celowniku Israel Start-Up Nation

Gianni Moscon
Gianni Moscon / fot. Team Ineos

Jak poinformował włoski dziennikarze – Beppe Conti, Israel Start-Up Nation po podpisaniu kontraktu z Christopherem Froomem szykuje się do kolejnych wzmocnień. Według jego wiedzy, działacze drużyny negocjują m.in. z Giannim Mosconem i Fabio Aru.

Formacja z Izraela w ciągu kilku tygodni zmieniła się z zespołu “drugiego szeregu” w ekipę mającą aspirację dołączenia do ścisłej czołówki. Ogłoszenie podpisania umowy z Christopherem Froomem (dołączy do formacji po zakończeniu sezonu 2020) to pierwszy, lecz jak wszystko wskazuje – nie ostatni krok. Ostatnie dni przyniosły nam deklaracje właściciela zespołu, Sylvana Adamsa o zainteresowaniu pozyskaniem Grega Van Avermaeta, a Conti donosi, że szykowane są kolejne, “duże” ruchy.

Według jego wiedzy, grupa zagina parol na dwóch zawodników, będących aktualnie na lekkim zakręcie kariery: Gianniego Moscona (Team Ineos) i Fabio Aru (UAE Team-Emirates). Ten pierwszy ma za sobą słabszy sezon 2019 i kilka skandali na koncie (m.in. wyrzucenie z tegorocznego Kuurne-Bruksela-Kuurne za… rzucenie w rywala rowerem), drugi od paru lat nie może nawiązać do poziomu, który kiedyś umożliwił mu chociażby triumf w Vuelta a Espana.

To jednak nie koniec, bowiem według włoskiego dziennikarza, Israel Start-Up Nation chętnie widziałby u siebie także Fausto Masnadę z CCC Team.

To Top