Polska

Wyścig Dookoła Mazowsza: Felix Gross najlepszy na drugim etapie

Wyścig Dookoła Mazowsza

Felix Gross (Reprezentacja Niemiec / Rad-Net Rose Team) wygrał drugi etap Wyścigu Dookoła Mazowsza i jest liderem klasyfikacji generalnej.

Drugi akt rywalizacji nad Wisłą tak naprawdę był… pierwszym, gdyż środowy, mający otwierać zmagania odcinek został przerwany, a następnie anulowany po tym, jak na trasie, przed kolumną wyścigu doszło do wypadku z udziałem motocykla. Bardzo krótka, bo licząca ledwie 2,2 kilometra jazda indywidualna na czas obok Toru Wyścigów Konnych w Służewcu była płaska jak stół, za to dość trudna technicznie.

Polscy fani mogli liczyć na dobry występ Adriana Kurka (Mazowsze Serce Polski), dobrze czującego się w takiej krótkiej formie rywalizacji. Za faworyta uznawać trzeba było jednak Jana Bartę (Elkov-Kasper). Ani jeden ani drugi nie nawiązali jednak walki o czołowe lokaty.

Zmagania toczyły się w trudnych warunkach, przy padającym deszczu. Najlepiej wypadł w nich Niemiec, Felix Gross (Reprezentacja Niemiec / Rad-Net Rose Team), który pokonał trasę w 2 minuty i 48 sekund. Drugie miejsce zajął Adrian Banaszek (Mazowsze Serce Polski), tracąc sekundę. Podium uzupełnił Petr Kelemen (CCC Development Team) z wynikiem 2:50.

(fot. Mazovia Team / Wyścig Dookoła Mazowsza)