Świat

Steven Kruijswijk: “Christopher Froome może być dla Team Ineos »bombą«”

Steven Kruijswijk
Steven Kruijswijk / fot. Jumbo - Visma

Steven Kruijswijk, jeden z liderów Jumbo-Visma na tegoroczną odsłonę Tour de France jest zdania, że tak wczesne ogłoszenie odejścia Christophera Froome’a z Team Ineos może negatywnie podziałać na zespół w trakcie “Wielkiej Pętli”.

Czterokrotny triumfator najważniejszego wyścigu kalendarza po zakończeniu sezonu rozstanie się z brytyjską formacją i zasili szeregi Israel Start-Up Nation. Wcześniej jednak zaliczy w jej barwach pożegnalny występ w Tourze, dzieląc rolę lidera z Geraintem Thomasem i Eganem Bernalem. Według Kruijswijka, który sam będzie jednym z trzech liderów swojej formacji (obok Toma Dumoulina i Primoża Roglicia), taki obrót wydarzeń może być dla Ineos bardzo niekorzystny.

“Oczywiście, możliwym jest, że Froome w dobrej formie pomoże ekipie. Możliwe jednak również, iż będzie prawdziwą »bombą«, a to da nam przewagę” – mówił, cytowany przez “Mundo Deportivo”. Jednocześnie po raz kolejny podkreślił, że nastroje w Jumbo-Visma są znakomite, a o konflikcie interesów między nim a kompanami nie może być mowy.

“Nie będzie żadnych problemów. Trzech naszych kolarzy walczyć będzie o zwycięstwo, a być może i Robert Gesink powinien być do tego grona włączony” – ocenił.

To Top