Polska

Wyścig Dookoła Mazowsza: pierwszy etap anulowany

Pierwszy etap Wyścigu Dookoła Mazowsza (kat. 2.2) został przerwany i anulowany po tym, jak na trasie odcinka doszło do wypadku motocykla nie należącego do kolumny wyścigu. Szczęśliwie, w incydent nie był zaangażowany żaden zawodnik.

Zrządzeniem losu, odmrożenie kalendarza UCI po przerwie, spowodowanej epidemią koronawirusa nastąpiło w Polsce, na Mazowszu. Dokładnie 124 dni po zakończeniu Paryż-Nicea szosowy peleton różnych narodowości spotkał się ponownie, by poprzez etapówkę drugiej kategorii przypomnieć światu o kolarstwie. Czterodniowa impreza przyciągnęła na start krajową czołówkę, ale i kilka rozpoznawalnych nazwisk z zagranicy. Niestety, w środę nie było kolarzom dane powalczyć na finiszu.

Rywalizacja na płaskim niczym stół, premierowym etapie miała dość standardowy przebieg, aż do samej końcówki. Około 30-25 kilometrów przed metą na trasie imprezy przydarzył się wypadek (jak podają profile społecznościowe drużyn – z udziałem motocykla), w wyniku którego droga została zamknięta przez policję. Zmagania nie mogły być tym samym kontynuowane.

Żadnemu z kolarzy na szczęście nic się nie stało – wypadek miał miejsce przed przejazdem kolumny, gdy ruch samochodowy był jeszcze otwarty dla innych pojazdów.

O anulowaniu etapu poinformowała ekipa Israel Start-Up Nation.

źr. La Flamme Rouge

(fot. Israel Start-Up Nation)

To Top